Vybavení kavárny – jak na to?

Vybavení kavárny s presso strojem

Plánujete otevřít kavárnu? Máte již promyšlené základní body, jako je získávání finančních prostředků nebo výběr vhodného místa? Pokud ano, jedním z dalších kroků je výběr správného vybavení kavárny. Pokud jste ještě nezřídili žádnou provozovnu, je vhodné si předem nastudovat, jaké vybavení kavárny je nezbytné a jaké můžete bez obav vynechat. Je důležité mít na paměti, jaký je váš rozpočet. Právě rozpočet může být vodítkem pro rozhodování při zařizování kavárny. Pokud je pro vás vybavení kavárny aktuální téma, čtěte dále. 

Co by měla kavárna obsahovat?

Vybavení kavárny v centru města
Náklady do vybavení kavárny

Při zařizování kavárny je vhodné postupovat od výběru nejnutnějšího vybavení kavárny k tomu nejméně nutnému. Nejdůležitějším vybavením kavárny je bezpochyby nábytek, který umožní zákazníkům usadit se v prostoru. Zákazníkům je však třeba nabídnout produkt nebo službu, v našem případě kávu – proto je kávovar a související komponenty nezbytnou součástí vybavení kavárny. Kávu je třeba do něčeho připravit, proto je nutné pořídit dostatečný počet šálků s podšálky, lžiček a ideálně i dalších typů šálků, do kterých se připravují různé druhy kávy a dalších nápojů, například šálky na caffé latte. Je také vhodné mít několik brček, nejlépe kovových nebo skleněných. Nezbytnou součástí kavárny je také chladnička, kde se skladují všechny suroviny, které je třeba uchovávat v chladu. Součástí vybavení kavárny, na které by se v žádném případě nemělo zapomínat, je také dostatečně velká pracovní plocha, dřez, chytře umístěný odpadkový koš nebo toalety pro zákazníky a personál. 

Než kavárnu vybavíte

Je třeba mít na paměti, že kavárna je stravovací zařízení, které musí být schváleno hygienickou stanicí. Tato zařízení musí splňovat stanovené normy. Pokud tyto normy nejsou splněny, hygienický orgán nepovolí provozovně otevřít. Před nákupem vybavení kavárny si připravte projekt s informacemi o tom, jak bude vaše kavárna vypadat a co bude obsahovat, a navštivte s tímto projektem okresní hygienickou stanici, abyste se ujistili, že vaše plány odpovídají stanoveným podmínkám. Na základě zpětné vazby budete vědět, zda je třeba plány upravit, nebo zda můžete zakoupit veškeré plánované vybavení kavárny. Více informací o vybavení kaváren najdete na webové stránce https://www.ikelp.cz/

Author: Magazín Admin